Inwestor: konkurs \Changing the Face\
Kategoria: Rewitalizacja
Lokalizacja: Warszawa
Zakres prac: koncepcja architektoniczna
Rok: 2013
Status: niezrealizowane
Autorzy: Piotr Kmiecik, Leszek Golubiński (projektpokoiki)

W 2013 roku ogłoszony został konkurs \Changing the Face\, mający na celu rewitalizację warszawskiej Rotundy PKO.

Unowocześnienie tego charakterystycznego obiektu miało jednocześnie otworzyć go dla ludzie na co dzień przemierzających ten teren miasta.
Uznaliśmy że Rotunda ze względu na swoje położenie i bardzo charakterystyczną formę powinna być dostępna dla znacznie szerszej grupy użytkowników niż tylko klienci PKO B.P.
W związku z tym zaproponowaliśmy niemal całkowite otwarcie parteru, z pozostawieniem tam jedynie samoobsługowej części funkcji banku. Pozostała przestrzeń, z płynnymi granicami między wnętrzem a zewnętrzem, wypełniona jest funkcją publiczną: staje się miejską enklawą, punktem spotkań, otwartą galerią, ośrodkiem informacji społecznej, kulturalnej i miejskiej, a także formą stałej prezentacji polskiego designu, zarówno historycznego jak i być może współczesnego. Przeplata się to wszystko pośród parawanów wydzielających ze zgiełku miasta nieco bardziej prywatne przestrzenie. Parawany-pokoiki to miejsca gdzie można przysiąść na moment sprawdzić maila, poczekać na znajomego lub autobus, czy też zagłębić się w lekturze przy kawie. Są to także doskonałe miejsca na przykład na punkty typu \bookswap. Łagodnie wybrzuszone łuki trawników tworzą obszar dla nieformalnych spotkań i momentów relaksu.