Kategoria: Dom jednorodzinny
Inwestor: Prywatny
Powierzchnia użytkowa: 182m² + garaż 31m²
Lokalizacja: Wrocław
Zakres prac: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy
Rok: 2011
Status: zrealizowane
Autorzy: P. Gołka, P. Kmiecik, J. Matkowski

Inwestorzy są zwolennikami nowoczesnej architektury, otwartych przestrzeni i prostych rozwiązań. Wszystko to znalazło się w przygotowanej dla nich koncepcji. Jest więc jednoprzestrzenny parter z delikatnie wydzieloną kuchnią i przedpokojem stanowiącym naturalne przedłużenie salonu i jadalni, oraz funkcjonalnie zaprojektowane piętro, na którym przewidziana została możliwość podzielenia pokoju dziecinnego na dwa niezależne, kiedy synowie podrosną.

Na elewacjach zastosowaliśmy cztery materiały: tynk i imitujące piaskowiec płyty włóknocementowe na parterze oraz doskonale imitujące drewno panele włóknocementowe na piętrze, uzupełniane są wstawkami z blachy tytanowo – cynkowej w kolorze grafitowym. Taki dobór materiałów podyktowany był chęcią uzyskania atrakcyjnej elewacji, będącej jednocześnie trwałą i odporną na starzenie.

Konflikt wewnątrz pracowni między zwolennikami samochodów japońskich a szwedzkich rozwiązaliśmy wstawiając samochód włoski, który co prawda nie jeździ, ale za to dobrze wygląda na wizualizacji.